Suntem incantati sa iti dezvaluim noua noastra identitate!

Aceasta schimbare evidentiaza evolutia companiei noastre din 2005 si pana astazi. Descopera noua noastra identitate pe flowmatters.com

Account Manager pentru proiecte web

Foarte organizat si un bun multi-tasker

Cerintele postului

Cautam:
Un Account Manager care va conduce o echipa de UX designeri, Web developeri si QA analysts. Account Manager-ul va fi responsabil pentru coordonarea procesului de design, development si implementare pentru aplicatii web, precum si mentinerea legaturii cu clientii.
Indatoriri si responsabilitati:
  • Responsabil pentru planificarea, organizarea si gestionarea unui proiect, a unei serii de proiecte mai mici, sau a unei sectiuni dintr-un proiect in vederea dezvoltarii complete si corecte a proiectului, conform specificatiilor discutate cu clientul.
  • Familiarizarea cu tehnologii web.
  • Abilitati analitice si de cercetare, avand capacitatea de a  gasi rapid si precis informatiile necesare si totodata de a analiza statusul acestora.
  • Capacitatea de functionare eficienta in mediul de lucru si deasemenea de a avea un ritm rapid pentru a gestiona mai multe proiecte concomitent.
  • Gestionarea zilnica a relatiei cu clientii.
  • Comunicarea eficienta cu clientii pentru a identifica nevoile si pentru a evalua solutii alternative de rezolvare a nevoilor lor.
  • Explicarea scopului sau a obiectivelor venite din partea clientului cu privire la aplicabilitatea schimbarilor necesare pe proiect. Schimbari realizate de catre echipa.
  • Conduce echipa catre rezultate prin invatarea acestora sa prioritizeze proiectele si sa gestioneze intarzierea unor termene limita, analizand strategic in functie de importanta.
  • Crearea sau participarea la crearea documentatiei de proiect
Cerinte:
  • Minimum 2 ani de experienta relevanta cu privire la gestionarea proiectelor web.
  • Excelente abilitati de scriere si intelegere a limbii Engleze si a limbii Romane.
  • Experienta de lucru cu instrumente de management (ex. JIRA Agile, Microsoft Project, etc)
  • Experienta in activitatea si relationarea cu clientii.
  • Puternice abilitati de gestionare a timbului si atentie sporita la detalii.
  • Capacitatea de urmarire si gestionare a problemelor multiple.
  • Sunt o necesitate puternicele abilitati de relationare interpersonala.
Beneficii:
  • Avantajul de a lucra pe proiecte importante pentru clienti cunoscuti pe plan international
  • Program full-time organizat astfel incat sa poti avea si o viata sociala
  • Pachet salarial competitiv, bazat pe cunostintele si experienta detinuta
  • Posibilitatea unei cresteri salariale continue
  • Oportunitatea de a-ti dezvolta abilitatile prin lucrul cu cele mai noi tehnologii din domeniu
  • Colegi de echipa de la care vei avea mereu ceva de invatat
Bonusuri:

Pachet General

  1. Pachet servicii medicale la Regina Maria
  2. Discount 50% abonament sala fitness / bazin
  3. Half-day off de ziua ta
  4. Fruit day

2 Ani

  1. Pachet avansat servicii medicale la Regina Maria
  2. Full day-off de ziua ta

3 Ani

  1. City Break
Bine de stiut:

Posturile oferite sunt full time si toate pozitiile sunt pentru Cluj-Napoca. De asemenea angajam candidati talentati care sunt dispusi sa-si schimbe domiciliul.