Suntem incantati sa iti dezvaluim noua noastra identitate!

Aceasta schimbare evidentiaza evolutia companiei noastre din 2005 si pana astazi. Descopera noua noastra identitate pe flowmatters.com

Copywriter in French

Cunostinte foarte bune de limba franceza si orientare catre texte de calitate

Cerintele postului

Cautam:
Coleg pasionat, talentat si iscusit pentru rolul de Copywriter in Franceza care sa fie responsabil de textele pentru aplicatiile Web.
Indatoriri si responsabilitati:
  • Elaborarea aticolelor specifice conform cerintelor clientilor
  • Scrierea zilnica de articole in functie de cerintele si nevoile clientilor
  • Cunoasterea avansata a culturii franceze
  • Colaborarea indeaproape cu managerii de proiect

Cerinte:
  • Specialist in limba Franceza scrisa
  • Licentiat in jurnalism, litere sau domenii similare. Diploma in Marketing reprezinta un avantaj
  • Experienta in copywriting
  • Experienta in scrierea de articole, comentarii, comunicate de presa, buletine de stiri si orice tip de materiale promotionale
  • Creativitate si capacitatea de a evidentia cele mai bune aspecte dintr-o gama larga de atribute si texte, in scopul de a atrage cititori si de a creste vanzarile
  • Abilitatea de a scrie sub presiune si de a respecta termenele de predare
  • Dactilograf rapid si corector rapid
  • Respectarea termenelor limita
  • Atentie la detalii
  • Auto motivat si proactiv
  • Abordare pozitiva si capacitatea de a lucra bine in echipa

Beneficii:
  • Avantajul de a lucra la proiecte mari pentru clienti cunoscuti pe plan international
  • Activitati sportive
  • Activitati sociale
  • Program full-time organizat astfel incat sa poti avea o viata sociala
  • Pachet salarial competitiv, bazat pe cunostintele si experienta ta
  • Posibilitatea de crestere continua a salariului
  • Colegi de la care mereu ai ceva de invatat
  • Ziua de gradina si gratar
  • Masa de ping-pong pentru relaxare
  • Petreceri pe toata durata anului

Bonusuri:

Pachet General

  1. Pachet servicii medicale la Regina Maria
  2. Discount 50% abonament sala fitness / bazin
  3. Half-day off de ziua ta
  4. Fruit day

2 Ani

  1. Pachet avansat servicii medicale la Regina Maria
  2. Full day-off de ziua ta

3 Ani

  1. City Break
E bine de stiut:

Posturile oferite sunt full time si toate pozitiile sunt pentru Cluj-Napoca. De asemenea angajam candidati talentati care sunt dispusi sa-si schimbe domiciliul.

Nota:

Va vom trimite un raspuns dupa ce vom analiza toate CV-urile si vom selecta posibilii candidati.